Eesti Atlas
mis värk on? | vingem otsing | in English


Eesti Atlas...

...on Balti Õpingute Instituudi (IBS) poolt loodud Eesti kaartide ja kohanimede andmebaas Internetis. Kasutanud oleme Regio kaardikirjastuse poolt meile lahkelt lubatud Eesti Teede Atlase materjale.


Andmete autorikaitse

Eesti Atlase kaarte tohib kasutada üksnes süsteemi poolt väljastatud kujul ning rekvisiitidega, kohustuslikult seejuures viidates Eesti Atlasele [http://atlas.ibs.ee/] kui allikale. Eesti Atlase andmete ja kaartide kasutamine ärilistel eesmärkidel on kõvasti keelatud.

Kõik atlases sisalduvad materjalid on nende autorite omand ja kaitstud Eesti ning rahvusvaheliste õigusaktidega. Küsimustega palume pöörduda autorite poole aadressil atlas@ibs.ee.


Otsisüsteem

Eesti Atlase otsisüsteem baseerub andmebaasis sisalduvatel kaartidel ja geograafilistel objektidel.

Kasutajaile pakume nii võimalust liikuda mööda kaarte kui otsingut objekti nime järgi. Andmebaasis sisalduvate kohanimede ning muude andmete järgi leitakse Teile sobivad kaardid kui sisestate vastavale "väljale otsitava nime ning vajutate nupule [Otsi].


Kuidas saan Eesti Atlase kaarti kasutada oma weebilehel?

Meie poolt pakutav lahendus tagab, et Teie weebilehel olev kaart vastab alati kõikidele meie kaardiandmebaasis tehtud täiendustele ning parandustele. Atlasesse lisandunud objektid muutuvad koheselt nähtavaks ka Teie weebilehel. Selleks ärge salvestage kaarti kasutamiseks oma weebis vaid tellige oma weebilehel kaart Eesti Atlase serverist.

Leidke esmalt atlasest huvipakkuv kaart ja vajutage nupule [mis värk on?] ning leiate lõigust, mida praegu loete, instruktsioonid valitud kaardi lisamiseks oma weebilehele.


Uued andmed Eesti Atlasesse

Atlasesse uute andmete lisamine on avatud kõigile võrgukasutajaile. Selleks tuleks esmalt liikuda sobivale kaardile ja seejärel vajutada atlase lehe ülalosas asuvale viidale [Lisa]. NB! Kahjuks on kirjeldatud mehhanism veel realiseerimisel!

Kui soovite oma lisatud objekti kirjeldavaid andmeid parandada või kustutada, siis palume sellest teada anda e-posti aadressil atlas@ibs.ee.


Atlas © 1997-1998 Balti Õpingute Instituut
Kaardid © 1997 Regio
atlas@ibs.ee